Witamy w Urzędzie Miasta w Niemczy
   

Wielka obrona Niemczy 2017

Dożynki parafialne 2018 w Przerzeczynie Zdrój

Więcej…Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Przypomina, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika chleb trafia codziennie na stoły w naszych domach. Uroczystości rozpoczął tradycyjny korowód z wieńcami dożynkowymi, które witał na placu kościelnym ks. Marian Chomiak, proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Po poświęceniu, wieńce dożynkowe przy śpiewie zespołu "Górzanie", wprowadzono do kościoła, gdzie rozpoczęła się msza święta dożynkowa z podziękowaniem Panu Bogu za zebrane plony.

Więcej…
 
Konsultacje projektu Rocznego programu współpracy Gminy Niemcza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019

Więcej…Podaje się do konsultacji publicznej treść projektu Rocznego programu współpracy Gminy Niemcza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019. Termin konsultacji wyznacza się na czas od 20.08.2018r. do 03.09.2018r.
Uwagi, wnioski i propozycje należy składać pisemnie w sekretariacie UMiG Niemcza lub mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Eko – historia – międzypokoleniowe sadzenie drzew

Więcej…Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wraz z Wojewodą Dolnośląskim i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu zapraszają do wspólnego sadzenia drzew: dębów, buków i lip. Jesienią rozdamy 100 sadzonek drzew. Przedstawiciele samorządów wraz z nauczycielami, stowarzyszeniami, lokalnymi aktywistami na rzecz rozwoju edukacyjnego regionu, mogą zgłaszać się do aktywnego wspierania kampanii wskazując 3 miejsca nasadzeń drzew w poszczególnych powiatach np. przy szkołach lub innych placówkach edukacyjnych.

Więcej…
 
Zapraszamy do składania propozycji współpracy w roku 2019

Więcej…Uprzejmie informujemy, że Referat Rozwoju Lokalnego Urzędu Miasta i Gminy Niemcza rozpoczął prace nad programem współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2019r.

Zapraszamy wszystkie organizacje, które przewidują współpracę finansową lub pozafinansową z Gminą Niemcza w roku 2019 do składania propozycji współpracy wg następującego schematu:

Więcej…
 
Zakończenie VIII Letniego Festiwalu Polonia Cantans w Niemczy

Więcej…

W ubiegłą niedzielę 5 sierpnia w Niemczy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jak w roku poprzednim w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny miała miejsce Msza Święta w szczególnej intencji. Z okazji 100 lecia Niepodległości Polski, 1000 lecia Wielkiej Obrony Niemczy oraz 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła w kościele parafialnym odbyło się nabożeństwo celebrowane przez Jego Ekscelencję Biskupa Ignacego Deca - Ordynariusza Diecezji Świdnickiej. Po nabożeństwie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Warto zaznaczyć, że Msza było na żywo transmitowana przez TVP Polonia.

Więcej…
 
Skrócone godziny pracy Urzedu Miasta i Gminy Niemcza

Więcej…Pragniemy poinformować, że zarządzeniem Nr 90/VII/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza w dniach 8-10 sierpnia 2018 roku Urząd Miasta będzie czynny w godzinach od 7:30 do 14:00. Powodem skrócenia godzin pracy jest wysoka temperatura. Przepraszamy za utrudnienia.

 
Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich

Więcej…Od 1 sierpnia 2018 roku rusza Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich. Bilet weekendowy obejmuje linie obsługiwane przez komunikację miejską ZKM Bielawa oraz wszystkie trasy Kolei Dolnośląskich. Jest to efekt dobrej współpracy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich z Kolejami Dolnośląskimi.Bilet weekendowy uprawnia do przejazdów pociągami i autobusami wspomnianych wyżej przewoźników, od godziny 18.00 dnia roboczego poprzedzającego następujące po sobie dni wolne od pracy, do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego.

Więcej…
 
Wędkarskie zawody spławikowe w Niemczy

Więcej…W dniu 22 07 2018 na stawie zamkowym odbyły się otwarte wędkarskie zawody spławikowe. Zawody rozgrywane były o tytuł Mistrza Miasta i Gminy Niemcza 2018 w dwóch kategoriach. Do zawodów przystąpiło 19 uczestników w tym 16 seniorów , 3 juniorów. Zbiórkę zawodów rozpoczęto o godz. 6-00 , o 6-30 było losowanie stanowisk, a o godz. 8-00 rozpoczęcie wędkowania. Podczas zawodów panowała bardzo miła atmosfera , ryby dopisywały głównie leszcze, krąpie , płoć ,karasie. Na zwody przybyli reprezentanci zaprzyjażnionych kół tj. Ząbkowice Śl., Strzelin, Dzierżoniów , Bielawa , Łagiewniki.

Więcej…
 
Wakacje w Wilkowie Wielkim

Więcej…Bardzo ciekawą ofertę wakacyjną przygotowały we współpracy biblioteka i świetlica środowiskowa w Wilkowie Wielkim. Współpracujące ze sobą placówki w Wilkowie Wielkim i Przerzeczynie Zdroju zorganizowały dla dzieci dwukrotnie "nocowanie w świetlicy" z zajęciami plastycznymi i sportowymi oraz pysznym poczęstunkiem. Odbyły się również wycieczki do kina w Kłodzku oraz do Arboretum w Wojsławicach. Dzieci z Wilkowa Wielkiego wybrały się również na spacer na plac zabaw do Kietlina.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 434

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS